Vrijdagbericht

Gepubliceerd op

Tuna4, Rohloff-schakelpook, Driekoningentocht, grote auto’s een gevaar voor fietsers, fietspad over de Afsluitdijk, race-evenementen in GB, leentjebuur spelen door Renault, Kinner Car, mamma kat, bomfietsdrempel vermijden, kano trike, antieke handfiets, zoekplaatje

Tuna4

Tijdens de afgelopen Oliebollentocht heeft Ymte zijn Pink Panter ingeruild voor een oranje body met 4 wielen. Deze is in het verleden al opgedoken in een filmpje. Of deze vierwieler van Intercitybikes wel of niet Tuna4 gaat heten, dat weten we nog niet. Wel zijn we door middel van medelid Wim paar details te weten gekomen via een Facebook bericht door Ymte:
Hij is nu uitgevoerd met 4 '349' wielen en dichte wielkasten. De twee achterwielen zijn aangedreven met elk een eigen freewheel, dat kwam in de sneeuw heel goed uit want dan is het wiel met de meeste grip altijd aangedreven.
We wensen Ymte en Peter heel veel succes en vooral ook plezier in een mooi alternatief te bieden voor de Quatrevelo van Velomobiel.nl. Ook hen wensen we voor de toekomst een mooie tijd in het aanpassen van hun al erg fijn model. We hopen dat ze beide met hun eigen sterktes komen, zodat ze prima langs elkaar op de markt kunnen komen.

Rohloff-schakelpook

Het Australische Trisled heeft een nieuwe ROHLOFF shifter getoond. Op dit moment is hij 3D geprint. Dit toont mogelijkheden om hem binnen de EU te laten printen, om dure invoer/transport kosten te beperken. Maar of ze hiervoor een samenwerking zien zitten met bv Ben zijn webshop en wat het product voor ons in Europa zou moeten kosten. Daar kunnen we nog niks over zeggen.

Driekoningentocht

Waar wij onze Oliebollentocht hebben, hebben de Vlamingen hun Driekoningentocht. Echter is deze nog lang niet zo favoriet. Wat af te leiden viel uit het feit dat er 7 velomobielen vertrokken vanuit Fietser.be in Gent. De afwezigen hadden ongelijk. Het werd een zonovergoten maar koude winterdag. Slingerend tussen de velden werd het een mooie rit.
04/01/2026 - Driekoningen velomobiel tocht - HPV Ligfietsers

Grote auto’s een gevaar voor fietsers

De Nederlandse wegen veranderen snel. Auto’s worden hoger, breder en zwaarder, vooral door de opkomst van SUV’s en grote elektrische modellen. Voor de inzittenden levert dat extra bescherming op, maar voor kwetsbare weggebruikers groeit het risico juist. En dit is iets wat wij ligfietsers al lang weten. En nu is ook dit op de radar gekomen bij het NPO programma Pointer. Die getuigenissen oproept om hun ervaringen te delen.

Fietspad over de Afsluitdijk volgend jaar open?!?

Na bijna 8 jaar dicht, (terwijl Rijkswaterstaat 3 jaar had aangegeven) gaan de  fietspaden over de Afsluitdijk eindelijk open (fb) en in Noordhollands Dagblad. Het werken aan de sluizen moet eind dit jaar afgesloten zijn.
Dus in het voorjaar van 2027 kunnen we weer ongestoord over de complete (!) fietspaden rijden. De velonauten van het eerste uur gaan dat (hopelijk) nog meemaken.
Wij wachten af of dit echt werkelijkheid wordt.

Race-evenementen in GB

Ook in Groot Brittannië vinden er ligfietsraces plaats. De kalender voor dit jaar compleet. Deze zijn te vinden op 2026 Races - British Human Power Club

Leentjebuur spelen door Renault

Het is dat er brede banden op dit model ('Nederlands') zitten anders denk je dat Renault in de toekomst ook velomobielen gaat bouwen.

Kinner Car

In Duitsland is wel een heel bijzondere VM geleverd, namelijk de Kinner Car. Dit is een sportieve retro ligfiets voor twee fietsers die elektrische is ondersteund. Er is al 1 exemplaar geleverd aan Veen. Maar ook Hovelo is aan het wachten op zijn test exemplaar, aangezien zij  de exclusieve rechten hebben om hem te gaan distribueren binnen Duitsland.
Ondertussen is de eerste Kinner afgeleverd bij Hovelo.

Wanneer mamma kat thuis komt

En dan komt dit snelle gevaarte (fb) achter haar aan.

Bromfietsdrempel vermijden

Tenminste er is hier in Amsterdam een olifantenpaadje (fb) gecreëerd naast zo'n bromfietsdrempel. Veel trikes en velomobielen komen hier blijkbaar niet.

Welke echt nare bromfietsdrempel die je met een velomobiel moet zien te vermijden, is afgelopen zomer aangelegd in Veenhuizen (nog de oude situatie op Google maps)!
Met een Mango is het te doen, maar bij langere velomobielen wordt er gegarandeerd een stukje van de onderkant geschraapt.

Kano trike

Met deze trike in de vorm van een kano (fb) kan je bijna overal komen. Alleen het wankel evenwicht in het water kan zorgen voor een nat pak.

Antieke handfiets

Op Marktplaats is deze driewieler te koop voor een schappelijke prijs.

Zoekplaatje

TIP: Voor de meeste onder ons zullen een veerboot moeten nemen om met onze ligfiets deze plek te bereiken. Maar diverse onder ons hebben dit al eens gedaan.

De betreffende foto van 3 oktober!

Hints waren:
  • Zoek het langs de kustlijn (tsss!).
  • Hier zou een bekende nieuwjaarsduik plaatsvinden (aha!).

Reacties

Hans Fix op vr 09 jan 2026 om 14:09

Afsluitdijk....
Ja, eerst zien en dan geloven. Maar om de druk er een beetje op te zetten:
We gaan gewoon een evenement organiseren! Op 19/20 juni 2027 gaan we met z'n allen vieren dat ie open is. En als ie niet open is, dan sluiten ze maar een baan af van de auto's.

Grastakkur op vr 09 jan 2026 om 18:40

Enige wat ik als eerste denk bij de Kinner; achterwielen dicht bij je ellebogen/handen. Afscherming nodig? 

Grastakkur op vr 09 jan 2026 om 18:40

Nou ja, niet t enige natuurlijk! 👍

TimS op vr 09 jan 2026 om 19:19

Weet niet welke drempel er bij Veenhuizen is gelegd, maar doel je op dit type drempels? https://maps.app.goo.gl/45XirHukgyixwQ4FA?g_st=ac 

Deze vind je rondom Stad Groningen best veel. En ik moet er behoorlijk voor in de remmen altijd. Je wilt echt niet met harder dan 30 km/u eroverheen.

Bobslee op vr 09 jan 2026 om 21:34

Wat mij betreft had die DF4/Tuna 4 er al lang mogen zijn, dan hadden er al een boel rondgereden denk ik.
Er is echt wel een markt voor nog een 4 wieler naast de QV, zeker als die ook nog eens wat makkelijker in onderhoud zou zijn. 
Ik zou in ieder geval een proefrit gaan maken, dat is zeker!

Bobslee op vr 09 jan 2026 om 21:40

Bij het zoekplaatje is geloof ik het plaatje zoek............

MichielAdriaan op za 10 jan 2026 om 14:16

Bij het zoekplaatje is geloof ik het plaatje zoek............
Dat scheelt ruimte in de data centra Adri! ;-)

HvdK op zo 11 jan 2026 om 02:22

"Het Australische Tristan"
Tristan = Trisled
Ze maken overigens zeer interessant rijwielen.

HvdK op zo 11 jan 2026 om 02:26

Wanneer houdt dat ge-Feacesboek eens op? Is er niks anders te bedenken, dan publiceren bij deze schurken. Hele tijd terug heb ik dat al eens gezegd en ik herhaal graag nog een keer. Ja, niet leuk, wee-tik, maar wel nodig.

TeJayLigFts op zo 11 jan 2026 om 07:54

Het is inderdaad Trisled, bedankt.

Ik zal eens op zoek gaan naar het zoekplaatje, die ondanks alle hints niet gevonden is (ik heb ook geen idee waar het is).

HvdK op zo 11 jan 2026 om 10:34

Beste Theo,

Graag gedaan. Een van de meest interessantste fietsen van Trisled vind ik wel die met de 2CV-geïnspireerde vering. Hier fraaie uitleg-video
https://youtu.be/Ii519lsoOpk
Met o.a. als reultaat deze tweepersoonsvierwieler. De supergeveerde Quad.
https://youtu.be/GxUAzawW3NQ Het extra aardige is dat al die Trisledders zo'nhoop lol hebben met het maken van hun fietsen. Enthousiasme spat van de video's af. Zeer aangenaam om te zien. Jammer, dat export naar hiero nogal een dingetje is/zou zijn.

TeJayLigFts op zo 11 jan 2026 om 12:35

Zoals afgesproken (hierboven): het betreffende zoekplaatje met hints.

HvdK op zo 11 jan 2026 om 17:38

Hier een link naar een bijzonder aardige Texaan.
https://www.youtube.com/@TrikeWithMikeTX/videos
Had gisteren gereageerd op zijn rit met de nieuwe Kettwiesel ONE en hij antwoordde daarop. Vroeg hem ook naar de montage van zijn camera's. Wat denk je twee uur geleden complete video over camaeramontageplekken.
https://youtu.be/bU24ew0j4iA
Hij heeft trouwens een heel creatieve oplossing voor de montage van zijn microfoons. Geeft hem een heel eigen gezicht.
Wat is onze "communiteit" toch fijn internationaal en gereed om nieuws, wederwaardigheden en technische inzichten te delen.

Bobslee op zo 11 jan 2026 om 17:43

Bedankt voor de tips en het zoekplaatje!
Is het bij paal 9, Hoornderslag op Texel?
Nooit geweest, maar de tips lijken daar naar te verwijzen, en Google Streetview hielp ook een handje.........

Hardloper op ma 12 jan 2026 om 11:16

De trike was inderdaad te vinden op Texel bij paal 9. Henny bedankt voor de foto.

A.vanLent op ma 12 jan 2026 om 21:39

Drempels zoals die bij Veenhuizen hebben we hier langs de Rotte helaas ook. Hierboven schrijft Tim dat je er met max 30 overheen kan, nou het is eerder max ~20, anders kom je los en klap je hard op de tweede bult! 

TeJayLigFts op di 13 jan 2026 om 08:06

In en om Stad Groningen liggen heel veel drempels en die zijn niet echt een probleem. Deze ene in Veenhuizen wel. Hier schraapt, bij elke snelheid (!), de bodem van je velomobiel over de hellingen. 

Arthur B op di 13 jan 2026 om 10:44

De drempel in Veenhuizen is inderdaad niet aangelegd volgens de richtlijnen van de ASVV2004 14.2.8. De drempelelementen horen 240cm lang te zijn en 8cm diep te liggen voor een drempel buiten de bebouwde kom, als ik het goed begrijp.
In Veenhuizen zijn de elementen 170cm lang. De ene kant is 9cm diep, de andere kant 11cm. Als je er vanuit gaat dat dit een drempel is die je met 20km/h kan nemen word je onaangenaam verrast.
Verder lijkt deze drempel ook niet in de strooiroute opgenomen te zijn. Met de sneeuw en ijzel van afgelopen week ben ik benieuwd wat voor drama dit is geweest.

MichielAdriaan op wo 14 jan 2026 om 04:07

De TRIKE als fenomeen op zich verdient de afgelopen dagen ook een eervolle vermelding bij heel andere weersomstandigheden dan op het 'plaatje,: de Sneeuw!
De doorgaans snelle velomobielen met hun kleine bodemspeling reden zich hierin onvermijdelijk muurvast!

Als je een reactie op dit bericht wilt plaatsen, moet je eerst inloggen of registreren.